Kompleks Proximo

Powrót
Kompleks Proximo

Warszawa
ul. Prosta 68

opis:

Proximo to składający się z dwóch budynków, nowoczesny kompleks biurowy, który jest efektem współpracy dwóch prestiżowych pracowni – brytyjskiej Rolfe Judd oraz włoskiej Pininfarina. Jakość oferowanej powierzchni odpowiada międzynarodowym standardom zarezerwowanym dla budynków biurowych klasy A. Kompleks zapewnia łącznie przeszło 46 000 m2 powierzchni biurowej i ponad 2600 m2 handlowo-usługowej.

Łączna liczba miejsc parkingowych to 641. Inwestor, firma Hines, po raz kolejny zdecydował się na system parkingowy Amano Xparc. Łącznie system składa się z 12 linii przejazdowych oraz 1 kasy automatycznej do poboru opat za parkowanie. W ramach systemu wydzielonych zostało 6 różnych stref parkingowych, dedykowanych dla poszczególnych Najemców. System działa w oparciu o czytniki dalekiego zasięgu Nedap uPass, co umożliwia maksymalnie płynny przejazd przez poszczególne urządzenia, bez konieczności otwierania szyby i zbliżania kart do standardowych czytników kart. Ponadto zadaniem systemu jest dbanie o to, aby dostęp do poszczególnych stref był możliwy wyłącznie dla Najemców, którzy w danej strefie mają wykupione miejsca. Lokalizacja poszczególnych stref wymusza przejazd każdego z pojazdów przez parking ogólnodostępny, przewidziany dla gości i interesantów. Aby uniknąć sytuacji, w której parking ogólnodostępny zajęty jest przez auta abonamentowe, system weryfikuje czasy przejazdu Najemców przez strefę ogólnodostępną – jeśli któryś z nich pozostawi auto w tejże strefie – zapłaci za parking zgodnie z cennikiem, mimo, że do kompleksu wjechał w oparciu o kartę abonamentową.

Jako udogodnienie dla gości, poza możliwością opłacenia parkingu w kasie bilonem, banknotami oraz kartami płatniczymi, terminal wyjazdowy z kompleksu został doposażony o funkcję płatności kartą w technologii zbliżeniowej. W takiej sytuacji, osoba, która nie uregulowała płatności w kasie, nie musi już wracać do holu głównego, tylko wygodnie i szybko zapłacić za parking bezpośrednio z okna samochodu w terminalu wyjazdowym.