Park&Ride Czerwone Maki – Kraków

Powrót
Park&Ride Czerwone Maki – Kraków

Kraków
Czerwone Maki

1 Wjazd 1 Wyjazd
1 Kasa automatyczna
System rozpoznawania tablic LPR
196 miejsc parkingowych
Parking Bezobsługowy zintegrowany z KKM

Park&Ride Czerowne Maki to pierwszy tego typu projekt w Krakowie. Parking na blisko 200 samochódów powstał przy pętli Czerwone Maki i skierowany jest do osób dojeżdzających na codzień do Krakowa. Parking ma umożliwić kierowcom pozostawienie swoich aut i skorzystanie z Komunikacji Miejskiej, co przyczynić ma sie do zmniejszenia ruchu w samym mieście. Jest to bardzo korzystne rozwiązanie również dla kierowców, którzy szybciej dojadą do centrum Komunikacją niż własnymi autami w godzinach porannego szczytu.
Park&Ride Czerwone Maki został wyposażony przez firmę Car Park Sp. z o.o w najnowoczęśniejszy i najbardziej rozbudowany profesjonalny systym parkingowy w Krakowie, bazujący na produktach marki Amano. Do najważniejszych funkcji systemu zainstalowanego na parkingu Park&Ride Czerwone Maki należą:
Integracja z Krakowską Kartą Miejską. System Parkingowy jest w pełni zintegrowany z Krakowska Karta Miejska, klienci przyjeżdząjący na parking zbliżaja kartę (lub legitymację studencką) do czytnika kart wbudowanego w terminalu, jeżeli karta jest aktywna, system wpuszcza samochód na parking
Bilety parkingowe uprawniające do darmowych przejazdów Komunikacją Miejską. Osoby nie posiadające Krakowskiej Karty Miejskiej, chcące skorzystać z Parkingu Park&Ride, pobierają na wjeździe bilet parkingowy, Bilet zabezpieczony jest hologramem zabezpieczającym przed podrobieniem i oznaczony unikalnym kodem autoryzującym jego ważność w dniu pobrania biletu. Kierowca na podstawie biletu może przez cały dzień korzystać z Komunikacji Miejskiej, bilet parkingowy jest respektowany przez kontrolerów MPK. Chcąc opuścić parking kierowca opłaca bilet w kasie automatycznej ulokowanej na parkingu.
System rozpoznawania tablic rejestracyjnych LPR. System LPR rozpoznający tablice rejestracyjne umożliwa kierowcom posiadającym KKM szybkie opuszczenie parkingu bez konieczności zbliżania karty przy terminalu wyjazdowym. Przyczynia sie do usprawnienia ruchu pojazdów przy wyjeździe. Klienci korzystajacy z biletów jednorazowych zobowiązani są do włożenia bietu przy wyjeździe do terminala wyjazdowego.
Płatność kartami Pay Pass przy wyjeździe. W terminalu wyjazdowym zainstalowano czytnik kart płatniczych w technologii Pay Pass. Klient, który musi zapłacić za postój nie musi wracać sie do kasy automatycznej, jedno zbliżenie karty i po kilku sekundach można opuścić parking.
Kasa automatyczna wyposażona w moduł płatności bezgotówkowych oraz wydawania reszty w banknotach. Płatność za parking w kasie automatycznej może odbywać sie na dwa sposoby – płatność gotówka lub kartą płatniczą. W przypadku płatności gotówką, Kasa Automatyczna wydaje resztę w banknotach oraz monetach, w przypadku płatności kartą mamy do wyboru system płatności zbliżeniowych w technologii Pay Pass lub tradycyjny czytnik chipowy.
System SpyCamera monitorujący funkcjonowanie parkingu. Każde urządzenie wyposażone jest w kamerę, która porządkuje w systemie zdjęcia z wjazdu, płatności w kasie automatycznej oraz z wyjazdu. Kamery umożliwiają obsłudze podgląda na żywo tego, co dzieje się przy każdym urządzeniu, jak również archiwizują wszelkie zdarzenia.
System Informacji Wizualnej. System umożliwiający wyświetlanie komunikatów na tablicach ulokowanych na drogach dojazdowych do Pętli Czerwone Maki. Za pośrednictwem Web Service, tablice zintegrowane są z Systemem Parkingowym AMANO i wyświetlają informacje o aktualnej ilości wolnych miejsc na parkingu.
– System monitoringu CCTV. Na terenie obiektu został zainstalowany system monitoringu full HD z kamerami obrotowymi oraz stałopozycyjnymi. Cały teren parkingu oraz Pętli Czerowne Maki objęty jest tym systemem, celem zwiększenia bezpieczeństwa osób korzystających z Park&Ride Czerwone Maki.